5 priežastys kodėl verta įtraukti MEDŲ į savo šuns racioną

16.01.2022

Medus yra saldus, todėl tikriausiai kyla klausimas: ar tikrai galiu jį duoti šuniui? Ar medus jam reikalingas?

Žinoma, medus šunims nėra tinkamas dideliais kiekiais, tačiau nedideliais kiekiais jis padeda nuo kai kurių problemų. Štai 5 priežastys, kodėl galite pridėti medų į savo šuns meniu.

  • Medus padeda nuo šunidžių kosulio. Mūsų klimato sąlygomis šunys dažnai kenčia nuo šunidžių kosulio, o medus –žinomas kaip geras gerklės ir kosulio ramintojas. Šuniui sergant šunidžių kosuliu ant jo pašaro uždėkite šiek tiek medaus arba tiesiog leiskite jam jo palaižyti.
  • Medus padeda išgydyti įbrėžimus ir greičiau gyti žaizdoms . Jis padeda išlaikyti žaizdą švarią ir sudrėkintą, o tai padeda žaizdai gyti. Medus taip pat yra natūrali antibakterinė priemonė nuo įvairių nedidelių sužalojimų.

Svarbu! Esant dideliems sužalojimams/įbrėžimams ir pan., tikrai rekomenduojame kreiptis į veterinarą!

  • Medus suteikia šunims energijos. Meduje yra cukraus, o jis kaip žinome ir suteikia energijos! Pavyzdžiui, vyresniems šunims, kuriems trūksta jėgų, galima duoti nedidelį kiekį medaus, o sportuojantiems šunims medaus galima duoti prieš varžybas / treniruotes, kad jie ilgiau išlaikytų energiją.
  • Medus turi daug vitaminų - tokių kaip vitaminai A, C, D, E ir K. Be vitaminų, meduje yra ir mineralų, tokių kaip kalcis, magnis, geležis ir kt.
  • Medus padeda nuo įvairių vadinamųjų sezoninių alergijų, kurios gali prasidėti pavasarį, vasarą ir rudenį.

Tokios alergijos simptomai dažniausiai yra įbrėžimai, paraudusi ir akivaizdžiai sudirgusi oda, šuo stipriai ir dažnai laižosi pilvą ar letenas, trina veidą į kilimus, pagalves, sofas ir pan., dažniausiai netenka ir daug plaukų, dažnai atsiranda židinių ir kt. daug kitų panašių simptomų. Žinoma, pastebėjus bet kurį iš šių simptomų, pirmiausia rekomenduojame pasikonsultuoti su veterinaru! Tačiau pastebėta, kad medus gali padėti palengvinti šiuos simptomus. Dideliam šuniui galima duoti po 1 arbatinį šaukštelį medaus du kartus per dieną (pavyzdžiui, valgio metu), o mažesniems – po 1 arbatinį šaukštelį per dieną. Jei medus neskystas, jį galima šiek tiek pakaitinti.

Taigi yra daug priežasčių įtraukti medų į savo šuns racioną. Tačiau nepamirškite visada pirkti ir naudoti medų, kurio kokybe esate tikrai garantuoti. Įsitikinkite, kad medus yra 100% grynas ir jame nėra nieko kito! Taigi remiame vietinius bitininkus ir perkame vietinį – kokybišką medų! :)