Keletas patarimų atostogoms su šunimi

18.05.2021

Planuojate vasaros atostogos? Ir norite kartu pasiimti geriausią draugą atostogauti?

Štai keletas patarimų, kad kelionė būtų maloni ir išvengtumėte tam tikrų galimų bėdų:

Pamąstymai prieš kelionę

Svarbiausias punktas yra atostogų vietos pasirinkimas. Nes reikia atsižvelgti ne tik į savo, bet ir į Jūsų šuns poreikius:

Ar netoliese yra pasivaikščiojimams skirtų vietų? Koks klimatas vyrauja?  Kaip ten patekti? Ar įleidžiami šunys ir kokių reikalavimų reikia laikytis (pavyzdžiui, paplūdimyje ar restorane)? Ar yra užkrečiamųjų ligų, bei parazitų pavojus?

Apgyvendinimas

Iš anksto pasitikrinkite ar šunys įleidžiami į Jūsų pasirinktą apgyvendinimo vietą (viešbutį, kempingą...). Atkreipkite dėmesį į taisykles dėl anstnukio dėvėjimo, bei boksų? Ar yra specialus „šunų paplūdimys“ laisvam pasilakstymui?

Kelionė

Lengviausias ir daugeliu atvejų pigiausias būdas keliauti nuosavu automobiliu. Yra pakankamai vietos visiems daiktams, patogu Jums ir galima nusistatyti sustojimų grafiką. Šunys, kurie nėra įpratę važiuoti automobiliu, turėtų būti su juo susipažindami dar gerokai prieš išvykstant atostogų. Rekomenduojama daug trumpų kelionių į gražias vietas. Šuo tai sies su važiavimu ir bus laimingas.

Daugelis šunų yra susijaudinę ar bent jau kantrūs vairuotojo padėjėjai, tačiau vis dėlto turėtumėte numatyti pakankamai pertraukų ir pasivaikščiojimų, kad pasivažinėjimas iki tikslo netaptų košmaru Jūsų šuniui. Reikėtų vengti skersvėjų, kurie gali pakenkti tiek ausis, tiek akims.

Geriausia vieta šunims automobilio viduje yra už grotelių ar tinklelio bagažinėje arba prisegtam diržais ant galinės sėdynės. Maži šunys taip pat gali būti dedami į transportavimo dėžes, kai jie prie jų prieš tai pripranta namuose.

Nepamirškite kartu pasiimti pakankamai vandens. Visada yra didelė spūsčių rizika, ypač atostogų sezonu, o kylant temperatūrai automobilio viduje, taip pat didėja vandens poreikis. Nors turėtumėte pasiimti pakankamai vandens, maistas turėtų būti duodamas nedideliais kiekiais arba praleidžiamas.

Niekada nepalikite šuns vieno automobilyje! Automobilio salonas per keletą minučių labai sušils ir tik šiek tiek atidarytas langas neužtikrins pakankamos ventiliacijos.

Jei keliaujate traukiniu, prieš keliaudami patikrinkite kiekvienos kompanijos taisykles ir apsvarstykite galimybes, prieš tai supažindinkite savo šunį su traukiniais, trumpose kelionėse, kad vėliau nejaustų diskomforto. Nepamirškite traukinyje šuniui uždėti antsnukį. Patartina šunį vedžioti kas dvi valandas prieš kelionę ir nešerti jo bent 12 valandų prieš, nes ilgą laiko tarpą reikės praleisti traukinyje.

Turėtumėte dukart pergalvoti apie šuns paėmimą į skrydžius lėktuvu! Kai kurios aviakompanijos į saloną įleidžia šunis iki 5 kg, tačiau tik specialiame bokse, kuris neturi viršyti įprasto rankinio bagažo dydžio. Šuns neleidžiama išimti iš krepšio skrydžio metu ir jis turi visą laiką būti po sėdynėmis. Buvimas dėžėje turėtų būti praktikuojamas iš anksto prieš skrydį. Didesnio svorio šunys turės apsistoti specialiose transporto dėžėse krovinių skyriuje. Įsitikinkite, kad šuo gali atsistoti, atsisėsti ir pasisukti dėžutės viduje. Net jei jis bus įdėtas į patogią dėžę, skrydis šuniui visada reikš didelį stresą, todėl tai turėtų būti išskirtinis pasirinkimas.

Tinkamas maistas

Jei įmanoma, reikia pasiimti pakankamą kiekį tinkamo maisto iš namų. Jūs niekada negalite žinoti ar Jūsų duodamo šuns pašaro bus kurorte kuriame atostogausite, o  dauguma šunų yra jautrūs pašaro pokyčiams. Tai gali sukelti viduriavimą, vidurių užkietėjimą, skystas išmatas, anoreksija ar netoleravimą - to tikrai nenorėsite atostogų metu - geriausiu metų laiku!

Ar reikalingas papildomas imuniteto pastiprinimas?

Niekada nepamirškite: skiepų! Kiekviena šalis turi savo taisyklių ir nuostatų, kurių reikia laikytis. Paklauskite savo veterinaro apie skiepijimą ir atnaujinimą. Keliaujant į užsienį visi reikalingi dokumentai turėtų būti pateikti anglų kalba.

Pirmosios pagalbos rinkinys

Bent jau atostogų metu svarbiausi dalykai turėtų būti lengvai pasiekiami:

  • Jei reikia įprasti vaistai
  • Vaistai skirti kelionių metu stresui raminti / raminamieji
  • Vaistai nuo viduriavimo (anglies tabletė)
  • Dezinfekuojanti priemonė
  • Tvarstis
  • Akių lašai ir akių pagalvėlės jų valymui
  • Ausų lašai
  • Antkaklis nuo blusų ir erkių
  • Pincetas erkėms traukti

Nepamiršk!

  • Pavadėlis ir antsnukis
  • ES naminių gyvūnėlių pasas
  • Kelioninė vandens gertuvė
  • Šuns pirmosios pagalbos rinkinys
  • Mėgstama antklodė ir žaislas
  • Rankšluostis
  • Apsauga nuo saulės (skėtis nuo saulės) paplūdimyje
  • Įprastas pašaras ir dubenėlis
  • Fekalijų maišeliai

Paskutinis, bet ne prasčiausias:

Galiausiai, jei yra noras atostogauti be šuns – tai nereiškia, kad Jūsų šuo blogas.