Kokias daržoves galime duoti savo augintiniams?

04.01.2022

Užuot duodami šuniui dešros ar sūrio iš savo šaldytuvo, geriau pagalvokite kokiomis naudingomis daržovėmis galėtume pasidalyti su šunimis. Daržovės – sveiki ir naudingi užkandžiai, tad kodėl gi jų neduoti savo augintiniams?

Tačiau, vertėtų žinoti, kurios daržovės yra tinkamos vartoti šunims, o kurios – ne. 

Briuselio kopūstai ( Brussels Sprout ) – taip, šunims galima duoti Briuselio kopūstą. Jame gausu antioksidantų, kurie naudingi tiek šunims, tiek žmonėms! Kopūstą duokite mažais kiekiais, kitu atveju... laikykite atvirus langus.

Morkos – taip, šunys gali valgyti morkas! Morkos yra idealūs mažo kaloringumo užkandžiai mūsų keturkojams. Juose yra skaidulų ir beta karotino, kurie sudaro vitaminą A. Be to, morkos yra geras dantų šepetėlis, nes yra gana traškios!

Salierai – taip, šunys gali valgyti salierą! Salieruose yra ne tik vitaminų A, B ir C, bet ir daug maistinių medžiagų, kurios prisideda prie sveikesnės širdies! Be to, salierai suteikia burnos ertmei gaivų kvapą.

Svogūnai – ne, šunims svogūnų valgyti negalima! Svogūnai yra toksiški šunims ir gali sukelti vėmimą, viduriavimą, pilvo skausmą ir kt.

Žirniai – taip, šunys gali valgyti žirnius! Žirnius galima duoti tiesiai iš ankščių, virti arba šaldyti, tačiau reikėtų vengti konservuotų žirnių! Žirniai turi daug vitaminų, mineralų ir dar daugiau skaidulų.

Lapinis kopūstas ( Kale ) – taip, šunys gali ėsti žalumynus! Kopūstai yra „supermaistas" ne tik žmonėms, bet ir mūsų augintiniams! Padeda kovoti su įvairiomis širdies ligomis, artritu, alergija ir pan. Kopūstus galite naudoti troškintus, džiovintus ar „žalius". Tačiau nepersistenkite, nes naudojant dideliais kiekiais gali susidaryti dujos.

Moliūgas – taip, šunys gali valgyti moliūgą! Moliūgas yra puiki daržovė, kurią galima duoti savo augintiniui, ypač jei jis turi virškinimo problemų.

Iš tiesų yra daug daugiau daržovių, kurias galite duoti savo šunims, bet tikimės, kad šiame įraše radote įkvėpimo. Sėkmės ekspermentuojant!