Lietingos dienos ir kūrybiški būdai kaip užimti savo augintinį

05.10.2023

Visi puikiai žinome tas dienas, kai už lango lyja, ir tiek mūsų keturkojai draugai, tiek mes patys,
netrykštame noru eiti į lauką. Šiame tinklaraštyje pateiksiu keletą kūrybiškų būdų, kaip užimti savo
šunį lietingomis dienomis. Pasitelkę truputį fantazijos, geros nuotaikos ir energijos, žaidimus namie galėsite žaisti su savo
augintiniu net ir esant prastam orui. Skaitykite toliau!

Šeši patarimai, kaip leisti lietingas dienas su šunimi:

1. Sukurkite žaidimų zoną namie:

Paruoškite specialią žaidimų erdvę savo namuose, kur šuo galėtų laisvai judėti. Patraukite baldus į šoną, kad būtų vietos žaidimui „atnešk“ arba slėpynėms. Įsitikinkite, kad toje vietoje nėra dūžtančių daiktų ir kad yra pakankamai vietos šuniui lakstyti. Taip pat atkreipkite dėmesį į paviršius: įsitikinkite, kad grindys nėra slidžios, tam, kad jūsų augintinis neslidinėtu. 

2. Pasitelkite į pagalbą lavinančius šėrimo žaidimus:

Naudokite interaktyvius šėrimo žaislus, pavyzdžiui, dėliones, kurios bus tiek fizinis, tiek protinis iššūkis jūsų augintiniui. Paslėpkite skanėstus žaisluose ir paraginkite šunį juos surasti uoslės pagalba ar atidarant. Toks žaidimas bus puikus užsiėmimas sužadinantis medžioklės instinktą.

3. Mokykite naujų triukų:

Lietingos dienos yra puikus metas išmokyti savo šunį naujų triukų. Išmokykite jį tokių komandų kaip „duok leteną“, „apsiversk“ ar „duok penkis“. Pagirkite šunį arba apdovanokite skanėstu, kad mokymosi procesas būtų smagus ir motyvuotų augintinį.

4. Atlikite kvapų aptikimo pratimų:

Paslėpkite įvairiai kvepiančių produktų savo namuose, pavyzdžiui, prieskonių ar maisto produktų ir leiskite šuniui juos rasti uoslės pagalba. Šis žaidimas stimuliuoja šuns uoslę ir yra puiki pramoga žadinanti augintinio medžioklės instinktą. 

5. Apkabinimų ir masažų metas:

Nėra nieko labiau atpalaiduojančio ir raminančio jūsų šuniui nei smagiai su šeimininku praleistas laikas. Skirkite laiko apkabinti, paglostyti ir pamasažuoti savo augintinį. Tai sustiprins jūsų abiejų ryšį ir nuramins esant lietingai dienai. Tačiau visuomet atkreipkite dėmesį į šuns kūno kalbą: kai kurie šunys visai nemėgsta būti liečiami arba esant tik tam tikroms aplinkybėms. Jei pastebėsite ir gerbsite augintinio ribas, bus smagu abiem.

6. Neveikite nieko:

Galite visą dieną nieko neveikti! Susiraskite smagių filmų apie šunis (ar nebūtinai) ir pažiūrėkite juos kartu! Pasirūpinkite užkandžiais sau bei savo augintiniui ir būsite pasiruošę visai dienai.