O ne, erkės! Kaip išvengti pašaro užteršimo erkėmis?

24.01.2022

Mano šuo visą laiką draskosi ☹

Daugelis šunų šeimininkų tuo skundžiasi... Net nepagalvotumėm, kad viena iš priežasčių gali būti erkės.

Štai keletas faktų apie jas:

Erkės yra maži voragyviai, kurių dydis yra tik 300 μm. Jos nėra gerai matomos plika akimi, bet dažnai būna alergijų priežastimi. Joms patekus į virškinamąjį traktą, imuninė sistema iškarto sureaguoja,  taip pat ir į baltymines erkių išmatas. To rezultatas yra odos niežėjimas ir uždegimas. Diagnozė nustatoma atliekant kraujo tyrimus. Erkėms plisti tinkamiausia terpė yra kambario temperatūra 20 iki 30 ° C, bei pakankamai aukšta santykinė oro drėgmė. Todėl jų daugiausia yra virtuvėse ir vonios kambariuose. Priklausomai nuo aplinkybių, jų gyvenimo trukmė yra nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių. Erkės, atsižvelgiant į rūšį, teikia pirmenybę mitybai, kurioje yra daug baltymų ar kviečių ir augalų.

Kaip erkės patenka į maistą?

Yra kelios galimybės:

  • Ingredientai, pavyzdžiui, kviečiai, jau yra užteršti prieš perdirbant juos maistui;
  • Užkrėtimas gamybos proceso metu: jei maistas nėra supakuotas iškart po pagaminimo ir yra sandėliuojamas;
  • Užsikrėtimas namuose: atsižvelgiant į sandėliavimą ir patalpų klimatą, erkutės gali patekti į namų dulkes į maistą. Tai atsitinka daugiausia tuo atveju, jei maistas nėra hermetiškai uždarytas arba sudedamas į tarą, užterštą senomis pašaro dalelėmis.

Dėl mažo dydžio erkes labai sunku aptikti pašaruose. Pašarų maišelio apačioje gali susikaupti rusvos spalvos dulkių erkės. Be to, šiek tiek pasikeičia ir kvapas, galite pajusti švelnų mėtų kvapą. Jei kyla įtarimų, pašarus reikia išmesti.

Kaip šunims pasireiškia alergija maistinėms erkėms?

Daugeliui laukinių ir naminių gyvūnų maistinės erkės yra reikšmingas alergenų šaltinis, kurios, patekusios į virškinamąjį traktą, imuninė sistema reaguoja tiek į pačias erkes, tiek į baltyminius komponentus gyvūno išmatose. Tai dažnai pasireiškia niežuliu ir odos uždegimu (atopiniu dermatitu). Alergiją saugojimo erkėms geriausiai galima nustatyti atliekant odos testą (dūrimo testą), bet ir kraujo tyrimą.

Kaip išvengti erkių?

  • Laikykite pašarą originaliame PLATINUM maišelyje. Mūsų sausas šunų pašaras supakuojamas iškart po gamybos proceso į sandarias pakuotes ir nėra sandėliuojamas. Dėl šios priežasties pašaro originaliame maišelyje nebus erkių.
  • Uždarykite maišą, pavyzdžiui, su šaldiklio maišelio spaustuku. Pašaras ilgiau išliks šviežias ir sultingas.
  • Jei sandarūs maišeliai papildomai laikomi pašaro dėžėje, įsitikinkite, kad ji būtų reguliariai išvaloma. Paprastai tariant: kuo trumpiau atidarytas maišas laikomas namuose, tuo mažesnė yra erkių ir kenkėjų rizika. Dėl šios priežasties PLATINUM siūlo įvairius 1,5 kg ir 5 kg maišus, kad būtų galima greitai suvartoti.
  • Pašaro maišus laikykite vėsioje ir sausoje atmosferoje, atskirai nuo kito maisto, pavyzdžiui, miltų, kurie dažnai yra užteršti erkėmis.
  • Reguliariai vėdinkite namus - tai padeda išlaikyti žemą santykinį oro drėgnumą ir sukuria nepalankias gyvenimo sąlygas erkėms. Norint jų nuolat išvengti, patartina pabloginti jų gyvenimo sąlygas.
  • Kadangi erkės pasitaiko ir namų dulkėse, nerekomenduojama šuns pašaro dubenėlio palikti arti šuns lovos. Jei jūsų šuo turi alergiją erkėms, turėtumėte atlikti specialias higienos procedūras, pvz., Kas savaitę šuns lovą ar antklodes plauti karštai.

Šunų pašaro užšaldymas - ar tai prasminga alergiškiems šunims?

Iš tikrųjų alergiškiems šunims pašarą dažnai rekomenduojama užšaldyti, tačiau tai nėra labai veiksminga.

Esamos erkutės, žinoma, nužudomos, tačiau net ir negyvos erkutės bei jų išmatos gali sukelti alergiją. Be to, po atšildymo pašaras gali būti vėl užterštas.

Jūs turite apsaugoti šunį nuo erkių:

  • Sužinokite ar pašaras po gamybos proceso buvo sandėliuojamas, prieš supilstant į pakuotes.
  • Naudokite hermetiškus indus (pavyzdžiui, PLATINUM), kuriuose nėra erkių.
  • Teisingai laikykite šunų pašarą namuose.