Senjoritos Trojos atostogos saulėtoje Ispanijoje arba įžvalgos ir patarimai keliaujantiems su šunimis
02.04.2025
Jokia čia naujiena, kad mūsų augintiniai jau seniai laikomi šeimos nariais, juolab kai šiais laikais mažai kas įsivaizduojame laisvą savaitgalį ar kelionę be jų, o ir sąlygos pasiimti augintinį kartu darosi vis paprastesnės ir palankesnės. Kadangi kelionės ir atostogų metu sulaukėme daugybės Jūsų klausimų (daugiausia, žinoma, dėl Trojos), nusprendėme apie tai parašyti – galbūt kam nors iš jūsų tai bus puikus paruoštukas planuojantis kelionę su augintiniu.
ŠALIES PASIRINKIMAS
Esame šilumos ir pajūrio mėgėjai, tad rinkomės saulėtąją Ispaniją, jei dar tiksliau, kelionės tikslas buvo Malaga ir Marbella: saulė, šiluma, šviesa ir svarbiausia – šalis, draugiška gyvūnams, neturi jokio banned breed sąrašo (t. y. veislių, kurias draudžiama įsivežti). Tai ypač aktualu mums, kadangi Troja – amerikiečių stafordšyro terjerė, veislė iš „sąrašo” (Lietuvoje – iš agresyvių veislių šunų sąrašo).
Informaciją apie tai, ar šalis draugiška gyvūnams, kokios sąlygos, norintiems įsivežti gyvūną bei kokie reikalingi dokumentai konkrečioje šalyje, galite rasti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos puslapyje, o pasirinkus konkrečią šalį – pateikiama smulkesnė informacija. Viską išanalizavome ir check – vykstame į Ispaniją.
Kokie reikalavimai Ispanijoje?
- Augintinio EU pasas
- Mikroschema (mikročipas)
- Vakcina nuo pasiutligės, galiojanti kelionės metu ir įtraukta į EU pasą
Kadangi vykome per Lenkiją, Vokietiją ir Prancūziją (ten apsistojome nakvynei), pasidomėjome kokie reikalavimai šiose šalyse, tad dar turėjome pasiimti ir Trojos kilmės dokumentus – to reikalavo Vokietijos institucijos.
LĖKTUVU AR AUTOMOBILIU?
Troja – mūsų 13-ametė senjoriukė, niekada neskridusi lėktuvu. Kaip žinoma, tokio svorio augintiniai lėktuve vyksta bagažo skyriuje – tokio streso jai tikrai nenorėjome. Kadangi atostogauti planavome du mėnesius (sausį–vasarį), nusprendėme vykti savo automobiliu, juolab kad Troja kuo ramiausiai važiuoja bet kokiu automobiliu.
VETERINARŲ PATIKRA IR „LEIDIMAS”
Taip, 13 metų – ne juokai! Troja turi įvairių sveikatos bėdelių, tačiau reguliarūs tyrimai, vaistai, papildai ir priežiūra leidžia gyventi pilnavertį ir kokybišką gyvenimą. Tad prieš kelionę nuvykome pas savo veterinarijos gydytojus Laimą ir Marių (Jakovo veterinarijos centras), pas kuriuos pastaruosius metus lankomės ir gydomės, pasidarėme profilaktinius tyrimus, pasikalbėjome apie mūsų planus ir, anot prancūzų, – vualia! – gavome „leidimus” iš abiejų gydytojų vykti atostogų! Tiesa, gavome ir puikių patarimų, ką vertėtų pasiimti, be nuolat vartojamų papildų ir vaistų, ir ko reiktų vengti Ispanijoje.
Taigi į Trojos lagaminą dar įsidėjome:
- Vaistų nuo vėmimo / viduriavimo;
- Vaistų nuo skausmo;
- Vaistų nuo alergijos.
Gydytojai dar patarė suduoti Trojai vaistų nuo erkių bei profilaktikai nuo širdies kirminų ir prisakė neleisti jai gerti iš įvairių vandens telkinių. Tie patarimai mums buvo labai naudingi – siūlome tokiais atvejais su augintiniais pasirodyti prieš ilgesnes keliones savo vet. gydytojams.
KĄ DAR PASIIMTI?
Be viso to, ką patarė turėti vet. gydytojai, būtinai pasiimkite augintinio vaistinėlę (ją įsigyti galite daugumoje vet. klinikų) bei nuolat duodamus vaistus ar papildus, jei tokius vartojate.
Ir nors Ispanijoje išties daug gyvūnų prekių parduotuvių, kuriose visko apstu, keli patarimai iš mūsų patirties, ką dar su savimi pasiimti, manau, tikrai bus naudingi:
- Savą maistą / skanėstus – tą, ką augintinis valgo nuolat, juolab jei tai maistas, skirtas spec. poreikių turintiems augintiniams, geriau pasiskaičiuoti ir pasiimti reikiamą kiekį maisto ir vežtis su savimi, taip padarėme ir mes. Troja jau penktus metus maitinasi PLATINUM produkcija (nuo maisto iki skanėstų), tad pasiskaičiavę, kiek mums per 2 mėnesius gali prireikti sauso maisto, paštetų bei skanėstų, susiplanavome visą reikiamo kiekio paketą. Trojai gardžiausi – PLATINUM su Iberijos kiauliena tiek sausas maistas, paštetai, tiek ir skanėstai.
- Pėdučių balzamą: jūros vanduo, smėlis, šiltas asfaltas – ne patys geriausi pėdučių draugai, tad nepamirškite vakarais nuplauti pėdučių ir patepti jų spec. balzamu. Labai rekomenduojame PLATINUM balzamą.
- Nuolat naudojamą prausiklį / šampūną: jokia paslaptis, kad kartais augintinio oda problemiškai sureaguoja į naują prausiklį, tad geriausia pasiimti tą, kurį nuolat naudojate, kadangi po kiekvieno išsimaudymo jūroje tikrai rekomenduojama nuprausti augintį.
- Akytėms bei ausytėms skirtus valiklius / servetėles ar kt. jei ir jūs mėgėjai palakstyti per bangas - paskui tikrai reikės išsivalyti smėlį ir kitus nešvarumus;
- Kelioninį kilimėlį: Ispanijoje dauguma restoranų ir kavinių yra draugiškos gyvūnams, o dėl nuolat gero oro dauguma jų turi nuostabias lauko terasas, tad kad nereikėtų augintiniui gulėti ant žemės (beje, ne visada švarios), kilimėlis – puikus sprendimas!
- Savą dubenėlį: tikrai taip – tiek viešbučiuose, kuriuose apsistojome, tiek ir laikinuose namuose, kuriuos nuomavomės, jų nebuvo. Kelionės ir sustojimų metu jis labai gelbėjo, tik pažiūrėkite, kokius mielus turi PLATINUM
- Gertuvę su visada šviežiu vandeniu po ranka augintiniui tiek kelionės, tiek pasivaikščiojimų metu. PLATINUM turi puikų sprendimą – gertuvė ir dubenėlis viename.
KELIONĖ AUTOMOBILIU
Troja, važiuodama automobiliu, ramiai įsitaiso ant galinių sėdynių. Tam puikiai pasitarnauja specialus užtiesalas augintiniams, tiesiamas ant sėdynių bei minkštas pledas ir, žinoma, mylimiausias jos žaislas, su kuriuo ji miega. Nepamirškite saugos diržo, kuris segamas saugos diržų vietoje prie petnešų. Ir nors Troja važiuoja ramiai, vis tik pakabinome salone raminantį kelioninį kvapuką augintiniams, plačiau apie jį galite pasiskaityti čia.
VIEŠBUČIAI, KURIUOSE APSISTOJOME KELIONĖS METU
Galbūt mūsų patirtis renkantis viešbučius kam nors padės panašios kelionės metu. Visuose viešbučiuose už Troją mokėti reikėjo papildomai – net nežinau, ar būna kitaip. Į Ispaniją keliavome 5 dienas, pakeliui apsistojome 4-iuose viešbučiuose:
- Weltemühle Hotel by Miri's Dresden, Vokietija: rekomenduojame – patogi lokacija, jaukus viešbutis jaukioje vietoje, šilta atmosfera, didelis kambarys, parkingas, miškas šalia, nuostabus itališkas restoranas bei skanūs pusryčiai;
- Hotel zum Goldenen Wagen, Vokietija: nusprendėme šiame miestelyje aplankyti draugus, bet kadangi didelio viešbučių pasirinkimo nebuvo, teko apsistoti jame; viešbutis ne iš smagiausių – šaltas ir atokus, apskritai šeimininkai nustebo, kad turi lankytojų; joks restoranas nedirbo (net informacijos apie tai nebuvo);
- Ibis Styles Figueres Ronda, Ispanija: rekomenduojame – patogi lokacija, jaukus ir šiltas kambarys, parkingas, pasivaikščiojimo vieta, gardus ispaniškas restoranas bei sotūs pusryčiai;
- Boutique Calas De Alicante, Ispanija: rekomenduojame – patogi lokacija, didelis ir jaukus kambarys, šalia pajūrys, dovanėlės augintiniams (kamuoliukas ir skanėstai), parkingas, visai šalia miestas.
Iš Ispanijos keliavome 4 dienas, apsistojome 3-uose viešbučiuose:
- Sercotel Hotel President, Ispanija: vienas keistesnių viešbučių – kai rinkomės, buvo pet friendly, kai gavome rezervacijos patvirtinimą – gavome papildomų „detalių”, pvz., kad priima augintinius iki 15 kg, kad augintinių negalima palikti kambariuose, vesti į vonios kambarį ir pan. Na, nuvykome, paklausėm, ar priims „truputį didesnį”, sakė padarys išimtį, bet pusryčiauti kartu vestis negalėsime ir kambaryje palikti negalėsime, tad mums paruoš atskirą kampelį. Kadangi išvykome labai anksti ryte, pusryčiaujančių daug nebuvo, tad ir atskiro VIP'inio kampelio ruošti nereikėjo.
- Holiday Inn-the niu, Wave Karlsruhe Oststadt, an IHG Hotel, Vokietija: rekomenduojame – patogi lokacija, jaukus ir modernus, yra kur pasivaikščioti su augintiniu, parkingas;
- Mercure Warszawa Ursus Station, Lenkija: labai rekomenduojame – pats fainiausias viešbutis! Patogi lokacija, jaukus ir modernus, šiltas ir didelis kambarys, labai draugiškas personalas, yra kur pasivaikščioti, labai skanus maistas restorane, parkingas – na, minusų neradome jokių.
LAIKINIEJI NAMAI
- Namai Costa del Sol, Andalusia (Malagos regionas): namais buvome labai patenkinti, vieta – taip pat. Šiame regione turistų praktiškai nėra, daugiausiai gyvena vietiniai ispanai. Miestelis tylus, jaukus, paplūdimiai taip pat, nėra šurmulio ir triukšmo. Atostogauti su augintiniais – puiki vieta, kadangi yra daug kur pasivaikščioti. Parduotuvės, restoranai / kavinės, vaistinė ir vet. klinikos bei kt. aktualios vietos – viskas šalia.
- Namai Puerto Banus, Marbella: vėlgi namai patiko, vieta – taip pat. Šiame regione daug turistų, todėl daugiau restoranų ir kavinių, prekybos centrų ir visokio kitokio „veiksmo” – tad ir šurmulio. Nemažai kur išpuoselėti gėlynai ir veja su ženklais, kad „augintiniams negalima”, tad pasivaikščiojimo ir laisvės kiek mažiau. Paplūdimiai tuštoki, su augintiniais vaikščioti galima.
Ir dar: kiekvieno apsistojimo metu SVARBU nepamiršti pasižiūrėti ir pasidomėti artimiausiomis nuo apsistojimo vietos veterinarijos klinikomis – tiek dirbančiomis visą parą, tiek ir kitomis, į kurias vyktume bėdai atsitikus.
NA, IR REFLEKSIJA…
- Praktiškai visi paplūdimiai draugiški augintiniams, labai didelių apribojimų nėra, bet turėkite omeny, jog sausis ir vasaris – ne sezonas Ispanijoje; radome nemažai ir labai tuščių paplūdimių (ypač Malagos regione).
- Nepasitaikė nei vienos kavinės ar restorano, kurie nepriimtų su Troja. Tiesa, buvo keletas, kurie su augintiniais priima tik lauko terasoje.
- Beveik visuose restoranuose ar kavinėse augintiniui pasiūlys vandens dubenėlį, kai kuriose – net ir skanėstų ar atskirą meniu augintiniams, o jei reikia – ir guoliuką, kad augintinis negulėtų tiesiog ant grindų (Rosas Café Marbella – labai labai rekomenduojame).
- Į parduotuves, prekybos centrus, vaistines ir pan. – visur drąsiai galima eiti su augintiniais, tad šiuo atžvilgiu jokie nepatogumai ar „palikimai” prie durų negresia.
- Negavome jokių pastabų ar replikų dėl veislės ar dėl to, kad vedžiojame be antsnukio: ispanai ar kiti turistai išties draugiški, drąsiai priėję kalbindavo ir Troją, ir mus:-) Troja vienoje vietoje net gavo labai mielą pravardę – Guapita (Gražuolytė).
- Labai labai daug šuniukų Ispanijoje: jų galima pamatyti visur – tiek pasivaikščiojimo metu, tiek restoranuose ar kavinėse, tiek paplūdimiuose ar tiesiog parduotuvėse. Tiesa, nemažai sutikome ir be pavadėlių vedžiojamų augintinių – smagu, kad visais atvejais pasivaikščiojimai buvo taikūs, bet vis tik tai ne pats geriausias vedžiojimo pavyzdys.
- Oro temperatūra buvo +16 / +22 (pasitaikė keletas labai lietingų dienų ir keletas itin saulėtų, siekiančių iki +24), vandens temperatūra +18 – šilta ir smagu toje saulėtoje Ispanijoje!
Rekomenduojame visiems, keliaujantiems su augintiniais!
Troja puikiai atlaikė savo ilgiausią iki šiol kelionę automobiliu ir visomis keturiomis rekomenduoja tokias šiltas ir smagias keliones bei atostogas!
PLATINUM – maistas, kuriuo Troja negali atsidžiaugti jau penktus metus! Kodėl renkamės PLATINUM? Nes PLATINUM maistas verdamas mėsos sultyse ir džiovinamas kambario temperatūroje, jo drėgmė yra didesnė nei tradicinio sauso pašaro. PLATINUM sudaro 19% likutinės drėgmės, kuri gaunama tik iš mėsos sulčių. Paruošimui naudojama ne mažiau kaip 70% šviežios mėsos. Be to, dedama ir kitų lengvai virškinamų ingredientų, tokių kaip ryžiai, kukurūzai ir / arba bulvės bei aukštos klasės šalto spaudimo aliejai, žolelės, vitaminai ir mineralai. Be to, tai vieninteliai gamintojai, gaminantys pašarus savo sultyse, nepridėdami papildomai vandens, kad išsaugotų jų maistinę vertę. PLATINUM skrandyje neišsipučia – o tai žymiai sumažina dažnos augintinių problemos – skrandžio užsisukimo riziką!
Apie PLATINUM maisto išskirtinumus daugiau informacijos rasite čia
Norite išbandyti?
Užsisakydami nepamirškite Trojos nuolaidos kodo – TROJA15, kuris galioja iki balandžio 10 d. *SVARBU nuolaidos kodai galioja tik registruotiems klientams perkantiems per savo paskyrą.
Teksto autorė Fausta Kvaraciejutė @amstafftroja