Vandens poreikis ir gėrimo įpročiai

07.10.2021

Vandens poreikis ir gėrimo įpročiai labai svarbūs gyvūno sveikatos būklei palaikyti.

Net du trečdalius šuns kūno svorio sudaro vanduo, tiek pat kaip ir žmogaus. Būtent todėl šunys negalėtų išgyventi be pakankamo vandens balanso! Būtinybė geriamajam vandeniui atsiranda dėl išmatų, šlapimo (išsiskyrimo procesų), kvėpavimo, odos (garavimo ir prakaitavimo) ir galbūt pieno (laktacijos metu kalėms) bei vandens (absorbuoto ar naujai susidarančio metabolizme). Šią pusiausvyrą savo ruožtu įtakoja įvairūs išoriniai veiksniai. Pavyzdžiui, šunys paprastai geria nedaug geriamojo vandens, tik tuomet kai yra šeriami tik šlapiu maistu.

Labai svarbų vaidmenį vandens poreikiui suteikia aplinkos temperatūra ir fizinis aktyvumas. Individualūs gyvūnų poreikiai taip pat turi įtakos gėrimo įpročiams.

Kai kurie keturkojai draugai paprastai geria daugiau nei kiti, o kai kuriems labiau patinka balos ar kiti šaltiniai nei vandens dubenys.

Vidutinė vandens suvartojimo norma yra nuo 50 iki 100 ml 1 kg kūno svorio. Nepaisant to, geriamasis vanduo niekada neturėtų būti ribojamas, bet visada turi būti laisvai prieinamas!