Vitaminai žiemos metu

05.12.2021

Žiema tai laikotarpis kuomet mažai saulės, todėl dažnai jaučiamės pavargę. Tad šiuo periodu rekomenduojama valgyti daug vaisių, kuriuose gausu vitamino C. Taip yra pirmoji pagalba kovojant su stresu ir apsauga nuo ligų. Mes save galime palepinti vaisiais, o kaip gi mūsų augintiniai?

Taip pat yra vaisių, kuriuos galima duoti šunims, ir tuo pačiu yra tokių, kurių reikėtų vengti, taigi pakalbėkime apie kai kuriuos žinomiausius vaisius ir pažiūrėsime, ar galime jais pasidalinti su savo keturkojais sėdint prieš televizorių! :)

Obuoliai – Taip, šunys gali valgyti obuolius. Obuoliai suteikia vitaminų A ir C, taip pat skaidulų. Duodami obuolius savo augintiniui, pirmiausia įsitikinkite, kad pašalinote sėklass ir šerdį. Patarimas: užšaldykite obuolių skilteles ir karštą vasaros dieną duokite jų šuniui – geras šaltas ir sveikas užkandis.

Bananas – Taip , šunys taip pat gali valgyti bananus! Bananas yra mažai kaloringas užkandis, kuriame yra daug kalio, vitaminų, skaidulų ir geležies. Tačiau reikia atminti, kad bananuose yra daug cukraus, vadinasi, jų galima duoti šuniui kaip užkandį, bet ne kaip jo kasdienio raciono dalį.

Vynuogės – Ne , šunys niekada neturėtų valgyti vynuogių! Vynuogės ir razinos (džiovintos vynuogės) yra labai toksiškos šunims ir gali sukelti inkstų nepakankamumą, todėl jų tikrai reikėtų vengti.

Kriaušės - Taip , šunys gali valgyti kriaušes! Kriaušėse yra geležies, vitaminų C ir K bei daug skaidulų. Vėlgi, įsitikinkite, kad šuniui duotame gabale nėra sėklų ar šerdžių, nes sėklose yra cianido, kuris yra toksiškas šunims.

Avokadas – Ne, šunims neleidžiama valgyti avokado! Vis labiau populiarėjantis vaisinis avokadas (taigi, avokadas yra vaisius) gali būti sveikas mums, šeimininkams, tačiau avokadas yra toksiškas šunims. Avokaduose yra perinino, kuris valgant šunis sukelia viduriavimą ir vėmimą.

Avietės ir braškės – Taip, šunys gali valgyti ir avietes, ir braškes. Avietėse yra antioksidantų, kurie naudingi šunims. Juose mažai cukraus ir daug kalorijų, tačiau daug skaidulų, magnio ir vitamino C. Avietės ypač tinka vyresnio amžiaus šunims, nes jose yra priešuždegiminių junginių. Tačiau aviečių derėtų duoti nedidelį kiekį, nes jose yra šiek tiek ksilitolio. Braškėse yra daug skaidulų ir vitamino C, jose taip pat yra junginių, kurie padeda išlaikyti baltesnius šunų (taip pat ir žmonių) dantis. Tačiau braškėse yra cukrų, todėl verta juos riboti ir duoti šuniui protingą kiekį.

Pomidorai – Ne, šunims neleidžiama valgyti pomidorų. Žaliuose pomidoruose yra solanino, kuris gali sukelti pykinimą, vėmimą, pusiausvyros sutrikimą ir net mirtį.

Ananasai – Taip, šunys gali valgyti ananasus. Kai kurie ananaso gabalėliai yra geras skanėstas šuniui (peršalti). Šiame tropiniame vaisiuje gausu vitaminų, mineralų ir skaidulų. Ananasuose taip pat yra bromelaino – junginio, kuris padeda šunims geriau pasisavinti angliavandenius.

Vyšnios – ne, šunims vyšnias valgyti draudžiama. Vyšnių augaluose ir sėklose yra cianido, kuris labai pavojingas šunims. Jei šuo suėda ką nors, kuriame yra cianido, tai reiškia, kad šuns kraujo ląstelės nebegauna pakankamai deguonies – tai gali sukelti kvėpavimo pasunkėjimą ir pavojingą apsinuodijimą.

Reikėtų nepamiršti, kad net ir tų vaisių, kuriuos šunys gali ramiai valgyti, nereikėtų iš karto duoti labai dideliais kiekiais. Priklausomai nuo vaisių, galite jų pridėti prie savo šuns dienos raciono arba duoti jiems kaip atskirą užkandį. SKANAUS!